Opening van het 13e eeuwfeest van Oda
Zondag 30 november 2025 – 9.30 uur
Heilige Martinuskerk, Kerkplein 47a, Sint-Oedenrode
Met vreugde openen we het 13e eeuwfeest van onze heilige Oda. In dit bijzondere jaar staan we stil bij haar leven, haar verering en haar blijvende betekenis voor Sint-Oedenrode. We beginnen dit jubileum in de geest van Oda: in gebed, verbondenheid en dankbaarheid.

Volgens de overlevering stierf de heilige Oda op 27 november 726, bijna 1300 jaar geleden. Daarom openen we haar eeuwfeest op zondag 30 november 2025 met een feestelijke eucharistieviering in de Heilige Martinuskerk.
Deze kerk, officieel toegewijd aan de Heilige Martinus en Oda, staat deels op de plaats van de middeleeuwse Sint-Odakerk. Tijdens de viering wordt de jubileumkaars gezegend en aangestoken, die het hele Odajaar zal branden. Ook wordt een nieuw, modern schilderij van de Rooise kunstenaar Adri Frigge onthuld dat gemaakt is ter gelegenheid van dit eeuwfeest.
Na afloop is er gelegenheid om samen koffie te drinken met een Oda-lekkernij, en de Pelgrimswinkel opent voor het eerst dit jubileumjaar haar deuren.
Zo willen we het Odajaar beginnen: samen, in dankbaarheid, in het licht van Oda’s geloof en inspiratie.
De viering is live te volgen via YouTube en later ook terug te kijken: